مدیریت فروشگاه‌های آنلاین نیاز به از سر گذراندن چالش‌هایی دارد که یکی از آنها عکاسی از محصولات است. این راهنمای تصویری برای پذیرندگان T.pos آماده شده است تا با استفاده از آن عکس تبلیغاتی جذاب تهیه کنید و مشتریان را به خرید بیشتر ترغیب کنید:

 

 

1.آماده‌سازی قبل از عکاسی

عکس‌برداری از محصول نیاز به مقداری آماده‌سازی دارد. برای مثال، به تصاویر پایین نگاه کنید و بگویید کدام یک جذاب‌تر است؟ هودی سمت چپ به دلیل چین و چروک‌هایی که دارد ممکن است به سختی نظر هر خریدار را به خود جلب کند. حتی نقص‌های کوچک مانند لکه‌ها می‌تواند تصویر محصول شما را خراب کند و مشتریان به سمت رقبای شما بروند. اگر قبل از عکاسی مقداری وقت صرف اتو کردن لباس کنید، می‌توانید از آن جلوگیری کنید.

آماده سازی قبل از عکاسی

2. نورپردازی مناسب

بسیاری از اشتباهات عکاسی از محصولات مربوط به تنظیمات نادرست white balance است. مطمئن شوید که از روشنایی مناسب استفاده می‌کنید و به یاد داشته باشید که تنظیمات white balance را بررسی کرده و تنظیمات دوربین را مطابق با نور مورد استفاده اصلاح کنید.

نورپردازی مناسب

3. کیفیت عکس

عکس سمت چپ نشانگر یک اشتباه افتضاح است.  با مقایسه تصاویر پایین علت ضرورت بررسی فوکوس دوربین و واضح بودن آن برایتان روشن میشود. در غیر این صورت، عکس‌ محصول شما جذاب نخواهد بود.  پس سعی کنید در هر موقعیتی  از گرفتن تصاویر مبهم  و بی‌کیفیت خودداری کنید.

کیفیت عکس

4. سایز محصول در عکس نشان دهید

یکی دیگر از چالش‌ها هنگام فروش محصولات بصورت آنلاین عدم امکان نمایش دادن اندازه واقعی آنهاست. 

نمایش سایز محصولات

 نمایش سایز محصول

5. از بک‌گراندهای شلوغ دوری کنید.

بافت‌های اضافی و سایر اشیاء باعث کاهش توجه مشتری از محصول اصلی می‌شود. بهتر است برای تأکید بیشتر روی محصول، از یک پس‌زمینه سفید ساده استفاده کنید. اگر نمی‌خواهید هزینه‌ای برای بک‌گراند حرفه‌ای کنید، از یک برگه سفید یا یک پوستر برای عکاسی خود استفاده کنید. همان طور که گفتیم، اشیا اضافی را به حداقل برسانید تا محصول در مرکز توجه باشد.

بک گراند مناسب