صفحه نخست > خدمات بیمه ای > بیمه عمر و سرمایه گذاری

بیمه عمر و سرمایه گذاری

یکی از رشته های بسیار مهم بیمه های اشخاص، بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری است که ترکیبی از يك بيمه عمر و يك اندوخته سرمايه‌گذاري می باشد. بیمه عمر علاوه بر این که پوشش‌های متنوعی دارد، می‌توان به عنوان یک سرمایه‌گذاری بلند مدت با سود تضمینی روی آن حساب کرد. در واقع بیمه‌گذار با خرید بیمه عمر و پرداخت حق‌بیمه علاوه بر اینکه یک سرمایه‌گذاری سودآور در زمان حیات خود انجام داده است، در صورت فوت نیز نوعی حمایت مالی برای ذینفعان خود ایجاد می‌کند. همچنین با خرید بیمه عمر، ‌‌‌‌بیمه‌گذار می‌تواند در زمان حیات از پوشش‌‌های بیمه‌‌‌‌ای فراوانی بهره‌مند شود.

مزایای بیمه عمر و سرمایه گذاری

معافیت مالیاتی

از مهمترین مزایا و شرایط بیمه عمر این است که، سرمایه بیمه عمر و ‌‌سرمایه‌گذاری تحت هر شرایطی به هر میزان که باشد از پرداخت مالیات معاف می‌باشد، و مبلغ قابل پرداخت در صورت فوت به ‌ذینفع تابع قانون ارث نخواهد بود و مالیات بر ارث به آن تعلق نمی‌گیرد و بلافاصله پس از فوت بیمه‌شده سرمایه و اندوخته پرداخت می‌شود.

    • مطابق ماده ۱۳۶ قانون مالیات‌‌های مستقیم، سرمایه بیمه عمر و همچنین اندوخته حاصل از ‌‌سرمایه‌گذاری‌‌های صورت گرفته، تماما از پرداخت مالیات معاف می‌باشند.

دریافت وام

از آنجایی که اندوخته و پس‌ انداز فرد در بیمه‌نامه عمر با پرداخت ‌‌حق‌بیمه شکل گرفته و دارائی بیمه‌گذار محسوب می‌شود، می‌توان اندوخته بیمه‌نامه را به صورت وام دریافت کرد. از نکات مثبت این وام می‌توان به امکان دریافت وام بدون ضامن و وثیقه اشاره کرد و نکته دیگر اینکه هنگام دریافت وام پوشش‌‌های بیمه‌ای برای بیمه‌شده همچنان وجود خواهد داشت.

شرایط و میزان وام

  • پرداخت وام ظرف مدت 48 ساعت ممکن بوده و بدون نیاز به هیچ گونه تشریفاتی صورت می‌گیرد.
  • می توان تا سقف ۹۰ درصد ارزش باز خریدی اندوخته بیمه‌نامه را به صورت وام دریافت کرد.
  • نرخ تسهیلات وام ۴ درصد بیش از نرخ سود محاسباتی برای تشکیل سرمایه خواهد بود.
  • بیمه‌گذار دارای شرایط وام می‌تواند از اندوخته خود برداشت کند و به صندوق خود بازگرداند اما به همان مقدار برداشت از اندوخته او کسر می‌گردد.

مجموعه : خدمات بیمه ای

تاریخ : ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ ۱۲:۵۸:۵۲

Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in /home/ticgco/public_html/system/libraries/Session/drivers/Session_files_driver.php on line 263

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Unknown: Cannot call session save handler in a recursive manner

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace:

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Unknown: Failed to write session data using user defined save handler. (session.save_path: /home/ticgco/public_html/application/cache/sessions)

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: