صفحه نخست > خدمات بیمه ای > بیمه مهندسی

بیمه های مهندسی زیر مجموعه بیمه های اموال می باشد که در این بیمه نامه خسارات فیزیکی غیرقابل پیش بینی ناشی از حوادث در پروژه های در حال احداث و یا سازه ها و تاسیسات و یا ماشین آلات و تجهیزات در حال بهره برداری تحت پوشش قرار می گیرد. بیمه تمام خطر پیمانکاران، بیمه تمام خطر نصب، بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران از نمونه بیمه های مهندسی می باشد.

1- بیمه تمام خطر پیمانکاران (CAR)

به موجب اين بيمه نامه، كليه طرح های عمرانی و ساختمانی مانند پروژه های احداث انواع سازه شامل انواع ساختمان، راه آهن، فرودگاه، جاده، پل، سد، تونل،‌ مترو، تقاطع های غير همسطح، موج شکن، عمليات آبرسانی، زهکشی، فاضلاب شهری، حفر چاه، مخازن آب و مانند آنها تحت پوشش قرار می گيرد. مدت اين بيمه از زمان تخليه مصالح در محل اجرای پروژه شروع و تا اتمام آن و تحويل دائم كار به كارفرما ادامه دارد.

مخاطبين:

كليه كارفرمايان و پيمانكاران مجری پروژه های پيمانكاری در سراسر كشور

پوشش ها :

اين بيمه نامه كليه خسارت ها و زيان های وارد به اموال بيمه شده را به صورت تمام خطر و به هر علت، اعم از حوادث طبيعی و ساير حوادث، به جز در مواردی كه به طور مشخص استثناء شده است، جبران می نمايد.

اين بيمه نامه دارای دو بخش خسارت مالی به پروژه و مسئوليت مدنی در قبال اشخاص ثالث می باشد. در بخش يك، مواردی نظير مبالغ پيمان، مصالح تهيه شده توسط صاحبكار، ساختمان های موقت، تجهيزات ساختمانی، ماشين آلات ساختمانی، اموال مجاور، برداشت ضايعات و تعديل تحت پوشش قرار می گيرد. در بخش دو نيز غرامت بدنی منجر به فوت و نقص عضو و هزينه پزشكی، همچنين خسارت مالی به اشخاص ثالث می تواند تحت پوشش قرار گيرد.

2- بیمه تمام خطر نصب (EAR)

به موجب اين بيمه نامه، عمليات نصب، دمونتاژ و مونتاژ ماشين آلات و تجهيزات واحد های صنعتی، توليدی و خدماتی از قبيل انواع نيروگاه ها، توربين ها، ژنراتورها، ديگ های بخار، كمپرسورها، موتورهای درون سوز، ترانسفورماتورها، خطوط و سيستم های مخابراتی، خطوط انتقال گاز، خطوط انتقال نيرو، دستگاه های چاپ، ماشين آلات كاغذسازی و نساجی، خطوط هوايی انتقال نيرو، خطوط لوله و مانند آنها تحت پوشش قرار می گيرد. پوشش بيمه ای از زمان تخليه تجهيزات و ماشين آلات در محل اجرای طرح شروع و در كليه مراحل انبارداری، عمليات ساختمانی، نصب،‌ آزمايش، راه اندازی و نگهداری ادامه دارد.

مخاطبين:

كليه كارفرمايان و پيمانكاران مجری پروژه های نصب در سراسر كشور

پوشش ها :

اين بيمه نامه كليه خسارت ها و زيان های وارد به اموال بيمه شده را به صورت تمام خطر و به هر علت، اعم از حوادث طبيعی و ساير حوادث، به جز در مواردی كه به طور مشخص استثناء شده است، جبران می نمايد. اين بيمه، همچنين اشتباه در نصب ماشين آلات و همچنين عدم مهارت فنی كارگران و متخصصان پيمانكاران را صرفا در سايت و در زمان اجرای پروژه پوشش می دهد.

اين بيمه نامه دارای دو بخش خسارت مالی به پروژه و مسئوليت مدنی در قبال اشخاص ثالث مي باشد. در بخش اول مواردی نظير اقلام مورد نصب، هزينه حمل، حقوق و عوارض گمركی، هزينه نصب، كارهای ساختمانی، تجهيزات ساختمانی يا نصب، ماشين آلات ساختمانی، برداشت ضايعات، اموال مجاور و تعديل تحت پوشش قرار می گيرد. در بخش دو نيز غرامت بدنی منجر به فوت و نقص عضو و هزينه پزشكی و خسارت مالی به اشخاص ثالث می تواند تحت پوشش قرار گيرد.

3- بيمه ماشين آلات و تجهيزات پيمانكاري (CPM)

اين بيمه تمامی خسارت های وارد به بدنه ماشين آلات و تجهيزات پيمانكاری از قبیل لودر، بولدوزر، بيل مكانيكی، گریدر، تاور كرين، جرثقيل، لیفتراک، غلتك، سايدبوم و مانند آنها كه پیمانکاران جهت اجرای کار پروژه ها از آنها بهره می برند را تحت پوشش قرار می دهد. در واقع این بیمه هرگونه زیان یا خسارتی را که به هرعلت ازجمله خطرات طبيعی و ساير خطرات به جز موارد مستثنی شده، درحین کار يا توقف ماشين آلات، ترانزيت در راه، در زمان احداث یا بهره برداری به ماشین آلات وارد آید، جبران می نماید. ارزش ماشین آلات شامل ارزش جایگزینی نوی مورد بیمه مشابه با احتساب حقوق و عوارض گمرکی، هزینه حمل و هزینه نصب، درصورت وجود،‌ مي باشد. محدوده پوشش اين ماشين آلات صرفا در محل اجرای پروژه ها يا سايت محل فعاليت انها مي باشد. مدت بیمه حداکثر یکسال می باشد که میتواند بنا به درخواست بیمه‌گزار تمدید گردد.

مخاطبين:

 • مالكان يا اجاره كنندگان ماشین آلات و تجهیزات مورد استفاده در دوره احداث یا نصب پروژه ها و همچنين در دوره بهره برداری از آنها.
 • شرکت های تولید کننده، فروشنده و یا لیزینگ انواع ماشین آلات.

پوشش ها:

 • صاعقه، انفجار، آتش‌سوزی
 • زلزله، زلزله دریایی، آتشفشان
 • رانش زمین، نشست زمین،‌ لغزش زمین،‌ ریزش کوه یا صخره
 • تگرگ، یخ زدگی،‌ یخ شناور
 • سیل،‌ آب گرفتگی،‌ امواج دریا یا آب
 • طوفان، گردباد، تندباد
 • عدم مهارت ،‌ اجرا با کیفیت نازل
 • غفلت،‌ سهل‌انگاری، خطای غیر عمد
 • دزدی
 • باران، برف،‌ بهمن
 • خسارتهای ناشی از کاربرد آب یا سایر اقدامات جهت اطفای حریق
 • سقوط، تصادم، واژگونی
 • خرابکاری غیر گروهی
 • سایر حوادث به جز آنچه صراحتاً در بیمه نامه مستثنی شده است

مجموعه : خدمات بیمه ای

تاریخ : ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ ۱۱:۲۴:۱۲

Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in /home/ticgco/public_html/system/libraries/Session/drivers/Session_files_driver.php on line 263

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Unknown: Cannot call session save handler in a recursive manner

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace:

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Unknown: Failed to write session data using user defined save handler. (session.save_path: /home/ticgco/public_html/application/cache/sessions)

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: